Biografia

Nazywam się Paweł Grześkowiak. Pracuje jako programista ABAP  w obszarze modułów FI, CO, SD, MM, WM, RE-FX. Mieszkam we Wrocławiu i tutaj pracuję w jednej z czołowych firm IT w dziale zajmującym się  wdrażaniem i utrzymywaniem systemów firmy SAP.

Programista

Od wielu lat interesuje się tematyką IT z naciskiem na programowanie i testowanie aplikacji. Już jako podrostek, na początku lat 90, podglądałem moje rodzeństwo programujące w BASICu na commodore64. To rozbudziło we mnie wielką pasję do komputerów i programowania. We wczesnym etapie swojej programistycznej historii interesowały mnie głównie zagadnienia z dziedziny rozrywki – projektowałem za pomocą programów click&play gry oraz programy desktopowe. Kolejnym krokiem mojego rozwoju było zagłębienie się w zagadnienia projektowania stron internetowych. Z połączenia dwóch poprzednich powstało zamiłowanie do tematyki projektowania przy użyciu technologii flash oraz programowania gier i narzędzi w Action Script 2.0. Równolegle w tym okresie rozpocząłem przygodę z językami Pascal i C. Moje pierwsze programy pisane na zlecenie powstawały jeszcze przed rozpoczęciem studiów informatycznych. Głównie były to programy dotyczące obszaru SEO, Marketingu Internetowego oraz SocialNetworks. Wyjątkowe umiejętności zostały docenione już na pierwszym roku, mój akademicki mentor z dziedziny programowania dostrzegł we mnie olbrzymi potencjał. Nie spocząłem jednak na laurach i wciąż poszerzałem moją wiedzę z dziedziny algorytmiki i inżynierii oprogramowania. Na studiach skupiałem się głównie na języku C++.   Miałem też styczność z językiem JAVA, Autohotkey, C#. W ramach wolnego czasu i czysto hobbistycznie pisałem algorytmy w języku BrainFuck i WhiteSpace.

Programista ABAP

Od roku 2012 pracuję jako programista ABAP w obszarze modułów FI, CO, SD, MM, WM, RE-FX .  Mogę pochwalić się pracą przy wdrożeniach w branży  transportu kolejowego, przemysłu chemicznego, mediów, administracji rządowej, przemysłu drzewnego oraz bankowości. Moją specjalizacją jest integrowanie systemu SAP z innymi systemami. To świetna sprawa gdy człowiek może w pracy robić to co lubi i czym się pasjonuje. Wizja tworzenia swojego kawałka świata oraz stała potrzeba rozwiązywania łamigłówek – to dwa aspekty programowania, które najbardziej mnie pociągają.

Prywatnie

Programista ABAP

Prywatnie moim wielkim marzeniem jest skończenie triathlonu Ironman. Moim życiowym mottem jest „Nie poddawaj się choćby nie wiem co”.  Moje CV możecie Państwo znaleźć w dziale CV Paweł Grześkowiak Programista ABAP, natomiast dokładny opis mojego doświadczenia oraz wdrożonych projektów w dziale Portfolio Paweł Grześkowiak Programista ABAP.

Dodaj komentarz